\ Aktualności / z ostatniej chwili - Konferencja połączona ze spływem kajakowym na Mazurach
img

Konferencja połączona ze spływem kajakowym na Mazurach

Organizujesz konferencje lub szkolenie na Mazurach? Szukasz pomysłu na ciekawe zajęcia integracyjne? Nie ma lepszego pomysłu niż spływ kajakowy! To duża dawka adrenaliny, przepiękne widoki i gwarantowane zadowolenie uczestników!

Województwo WarmińskoMazurskie jest jednym z najpiękniejszych regionów Polski, pozwalającym na bliski kontakt człowieka z naturą. To tu znajduje się Wielki Szlak Jezior Mazurskich, wiele zabytków, to także miejsce wielu letnich festiwali. My jednak skupimy się na idealnej rozrywce dla grup zorganizowanych, które potrzebują trochę wytchnienia w przerwie wyczerpujących szkoleń czy długich konferencji.

Proponujemy 3 popularne szlaki spływów kajakowych, każdy o innej trudności, tak aby każda grupa poczuła się usatysfakcjonowana i zachowała niezapomniane wspomnienia. To także szansa na pogłębienie więzi między uczestnikami.

Rzeka Krutynia, inaczej Krutyńska Struga, cała trasa o długości 102 km. Szlak kończy się w jeziorze Bełdany.

Długość trasy: 5 km


Trasa Krutyń – młyn wodny w Zielonym Lasku, to jedna z najkrótszych tras spływów kajakowych i najczęściej uczęszczanych. Należy do tzw. spływów jednodniowych, gdyż ogranicza się tylko do kilkugodzinnego pobytu nad rzeką, bez noclegów na trasie. Spływa trwa około godziny, oczywiście jego czas może się wydłużyć ze względu na zaawansowanie uczestników i ich preferencje. Jest to dość łatwa, typowa, prosta i płytka rzeczna trasa. W sam raz na leniwe podziwianie okolicznej przyrody. Trasa wiedzie po bezpiecznym, piaszczystym dnie. Idealna na krótki spływ popołudniowy po konferencji lub w dniu odjazdu. Trasa rozpoczyna się bazie Wodniak, a kończy pod młynem wodnym w Zielonym Lasku. Oferuje dość duże zalesienie, więc jest idealna na upalne dni. Firma organizująca spływa zadba o wyżywienie i dodatkowe usługi na trasie. Zakres usług zależy od wyboru podjętego przez zamawiającego.


kajaki Mazury


Długość trasy: 10,5 km

Trasa Spychowo – Zgon zajmie nie więcej niż 2 – 3 godziny relaksacyjnego spływy wraz z postojami. Często wybierana „ na rozruch” lub po intensywnym dniu konferencyjnym. Po ciężkim dniu łatwo o odprężenie na niewymagającej lecz urokliwej trasie. Uczestnicy eventu będą zadowoleniu z różnorodności trasy, która biegnie zarówno rzeką jak i jeziorami, z licznymi zakolami oraz zakrętami. Współpraca w kajaku na pewno przełoży się na dobry kontakt w późniejszej pracy. Na końcu jeziora znajduje się rezerwat kolonii czapli siwej - Czaplisko - Ławny Lasek. Lokalną ciekawostką w Zgonie są rzeźby - autorstwa Adama Szubskiego. Są to stojące przed chatą kukły przypominające żywych ludzi. Ze względu na krótki czas potrzebny na przepłynięcie trasy można skorzystać z dodatkowych atrakcji jak wspólne biwakowanie, firmowe gry integracyjne przywołujące wspomnienia z czasów szkolnych czy tańce.

Rzeka Łyna, najdłuższa rzeka Warmii i Mazur, długość w granicach Polski to 190 km, całkowita 263,7 km.

Długość trasy: 130 km

Polecamy wybrać się na szlak rzeki Łyny w kilkudniowy spływ. Jest on bardzo ciekawy, gdyż w górnym biegu rzeki płyniemy przez lasy i malownicze jeziora, a przez dwa przełomy możemy poczuć się jak na górskiej rzece. Jest to także dobry wybór jeśli chodzi o atrakcje turystyczne. Nurt Łyny jest dość szybki, co znacząco podnosi adrenalinę u uczestników. Nadaje się dla osób już zaznajomionych z trasami kajakarskimi. Będzie dobrym wyborem na kilkudniowy wyjazd integracyjny, by pracownicy poznali się bliżej, poznali swoje możliwości w ekstremalnych warunkach. Na trasie spływu, po minięciu Olsztyna, możemy podziwiać liczne gotyckie zamki i kościoły. W Olsztynku znajduje się Muzeum Budownictwa Ludowego, a w Dywitach Strusiolandia. W Kurkach wisi tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę. To tu podczas jednego ze spływów dowiedział się o nominacji na biskupa krakowskiego. Jak widać jest w czym wybierać.


kajaki rospuda


Dolina Rospudy, najtrudniejszy szlak, jego długość wynosi 68 km.

Długość trasy: 44 km


Jest to najtrudniejszy szlak z proponowanych przez nas tras. Jego przepłynięcie zajmuje ok. 5 - 6 dni. Jest więc to propozycja dla wytrwałych i obeznanych ze spływami kajakowymi. Jest to nie lada atrakcja dla osób kochających przypływ adrenaliny. Jeśli planujesz dłużą integrację to będzie to bardzo dobry wybór. Adoptowanie się do trudnych warunków wzmacnia więzi międzyludzkie. To jedna z propozycji na Team Building. Budowanie zespołu w ten sposób jest bardzo przyjemne, a do tego efektywne. Rzeka ma bardzo szybki nurt, na wielu odcinkach kamienne bystrza oraz kilka przełomów. Brzegi w wielu miejscach są wysokie i strome, a liczna zakola i powalone drzewa urozmaicają spływ. W większej części trasy zarówno rzeka, jak i okolica jest malownicza, a zarazem dzika. Należy uważać na szybkie zakręty. Tylko w końcowej części rzeka jest szeroka i powolna, a otaczające ją liściaste lasy, sprawiają wrażenie przebywania w Puszczy Amazońskiej.

Koszt takiego spływu jest dość ciężki do oszacowania. To dość złożony proces wymagający ustaleń wielu szczegółów składających się na organizację takiego wydarzenia. Należy pamiętać, że trasa spływu zostanie ustalona po konsultacji i poznaniu liczby uczestników, ilości czasu przeznaczonego na spływ i ewentualnych atrakcji po drodze: jak ogniska czy gry zespołowe. Ceny wynajmu popularnych kajaków dwuosobowych kształtują się od 35 do 45 złotych za dzień.

Planując konferencję w województwie warmińsko-mazurskim warto również zapoznać się z listą obiektów: Sala na konferencje Mazury

Data publikacji: 14.05.2019

Nasi partnerzy